• УГОРЩИНА ТА УКРАЇНА

    (з глибини сивої давнини)

    Часи правління князя Ярослава Мудрого (1019-1054) були періодом найвищого розквіту Київської Русі. Русь підтримувала широкі і різноманітні відносини з багатьма країнами світу, встановлювала дипломатичні контакти, укладала торгові договори. Частими були династичні шлюби представників правлячих домів з київською великокняжою родиною.

    Писемні джерела повідомляють про тісні контакти між Руссю і Угорщиною. Культура і політика між державами розвивалися на основі династичних зв’язків представників угорського королівського  роду Арпадів і києворуської великокнязівської династії. З 1034 по 1046рр. в Києві проживали син угорського герцога Ласло, двоюрідного брата короля Иштвана І і руської княгині. Один із братів, Андрій, що став королем Угорщини (1047р.), одружився з дочкою Ярослава Мудрого Анастасією. З її іменем пов’язане заснування в Угорщині двох двох православних монастирів у Вишеграді та Тормові. Один з її синів Паламон займав королівський трон Угорщини (1063-1074). Анастасія, ймовірно, похована біля свого чоловіка короля Андрія І в склепі абатства на півострові Тихань на оз. Балатон.

    Сподіваємось, що давні зв’язки між Польщею і Україною – Руссю будуть поглиблюватись і розвиватись, зберігаючи духовну єдність давнини і сьогодення.

© 2010 «Міжнародний благодійний
фонд імені Ярослава Мудрого »
Разработка сайта -
Activemedia
играть онлайн гта5 игра спанч боб губка квадратные штаны виагра купить онлайн онлайн игра копатель 2