У м. Бровари проведено наукову конференцію до 100-річчя Всеукраїнського Центрального Повстанського Комітету. Вшановано пам’ять Григорія Чупринки, члена ВУЦПК.
(з глибини сивої давнини)
Часи правління князя Ярослава Мудрого (1019-1054) були періодом найвищого розквіту Київської Русі. Русь підтримувала широкі і різноманітні відносини з багатьма країнами світу, встановлювала дипломатичні контакти, укладала торгові договори. Частими були династичні шлюби представників правлячих домів з київською великокняжою родиною.
Писемні джерела повідомляють про тісні контакти між Руссю і Угорщиною. Культура і політика між державами розвивалися на основі династичних зв’язків представників угорського королівського роду Арпадів і києворуської великокнязівської династії. З 1034 по 1046рр. в Києві проживали син угорського герцога Ласло, двоюрідного брата короля Иштвана І і руської княгині. Один із братів, Андрій, що став королем Угорщини (1047р.), одружився з дочкою Ярослава Мудрого Анастасією. З її іменем пов’язане заснування в Угорщині двох двох православних монастирів у Вишеграді та Тормові. Один з її синів Паламон займав королівський трон Угорщини (1063-1074). Анастасія, ймовірно, похована біля свого чоловіка короля Андрія І в склепі абатства на півострові Тихань на оз. Балатон.
Сподіваємось, що давні зв’язки між Польщею і Україною – Руссю будуть поглиблюватись і розвиватись, зберігаючи духовну єдність давнини і сьогодення.