• ШЕВЧЕНКІВСЬКА ШКОЛА-ІНТЕРНАТ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

    Школа на батьківщині поета, Кобзаря – Т. Г. Шевченка.

    Шевченківська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради

    Рік народження – 1961; з 2002 р. – спеціалізована з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю

    Місце народження – с.Шевченкове Звенигородського району Черкаської область

    Підпорядкування, фінансування – Головне управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації

    Призначення – дати учням 1-11 класів відповідні знання з основ наук, розвинути їх творчі здібності з музики, образотворчого мистецтва, хореографії, виховати громадян України, які б пишалися своїм родом, своєю Батьківщиною.

    Структура школи:

    • загальноосвітня I-IIIступенів спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням української мови та історії;
    • мистецький факультет, відділи якого: музика (класи бандури, фортепіано, баяна, домри, скрипки, духові інструменти), образотворче мистецтво (живопис, малюнок, композиція, комп’ютерна графіка);
    • хореографія та літературна студія «Голос».

    Хто навчається в школі: діти з Черкаської, Кіровоградської, Київської областей, які витримали конкурсні випробування у формі співбесід з учителями загальноосвітніх дисциплін, прослуховування музики, перегляд малюнків учнів, представлених конкурсній комісії.

    Хто навчає дітей: педколектив, а це 53 учителів та вихователів, з них один Заслужений працівник освіти України, 4 відмінників народної освіти України, 12 педагогів вищої кваліфікаційної категорії, мають звання «Старший вчитель» – 4, «Учитель-методист» – 3, 19 вчителів першої кваліфікаційної категорії, 4 вчителів та вихователів другої кваліфікаційної категорії (молоді спеціалісти, учителі музики).

    Шевченківська спеціалізована школа-інтернат – це з 2002 по 2007 р.р. – експериментальний майданчик регіонального рівня (Черкаського ОІПОПП) по проблемі “Розвиток обдарувань, здібностей, інтересів, нахилів дитини, формування високої духовної культури шляхом використання можливостей індивідуальної, гурткової роботи з предметів гуманітарно-естетичного циклу”, а з 2008 р. – експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського рівня (наказ МОН України №404 від 13.05.2008р.), працює над проблемою „Формування національної свідомості й самосвідомості учнів засобами класичного та національного мистецтва”.

    Шевченківська спеціалізована школа-інтернат в 2004, 2005 роках брала участь в районному конкурсі „Школа року”, зайнявши I місце в районному етапі,
    а в 2005 році зайняла III місце в обласному етапі конкурсу „Школа року”.В 2009 році профспілкова організація школи стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір за 2008 рік і нагороджена дипломом лауреата Федерації професійних спілок України.

    Відповідно наказу МОН України школа ввійшла в двадцятку кращих шкіл Черкаської області (2009р.), дипломант Всеукраїнської громадської акції «Флагмани освіти і науки України» (2010р.), нагороджена Дипломом Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, медаллю «Мистецький олімп України»,  Золотою медаллю за участь у Всеукраїнській виставці-конкурсі «Інноватика в освіті України» (2010р.)

    Успіхи учнів у навчанні:

    Щороку в школі навчається 200-220 учнів; з різноманітних конкурсів, олімпіад, фестивалів вихованці приносять школі численні перемоги. Так. Протягом останніх 8 років школярі зі своїми наставниками принесли школі в Міжнародних конкурсах – 18/14 перемог, у Всеукраїнських – 110/5, в обласних – 584/1, районних – 324/4 перемоги.

    Хору старших класів «Надія», ансамблю бандуристок «Срібні струни» та хореографічному колективу «Зорепад» наказом МОН України присвоєно почесне звання зразкових художніх колективів.

    Протягом останніх 16 років школа працює без правопорушень, а з правовиховної роботи із року в рік виборює перше місце в районі.

    В 2008 році, ставши переможцем в районному, а потім в обласному конкурсі, команда школи юних пожежників-рятувальників (ДЮРП) «Ватра» гідно представила школу у Всеукраїнському такому ж конкурсі.

    В 2010 році команда школи «Адреналін» взяла участь від Черкащини у Всеукраїнському конкурсі «Молодь обирає здоров’я» і привезла звідти третє командне місце.

    Всі класи школи щороку беруть участь у проектно-пошуковій роботі, що допомогло школі отримати Золоту медаль у Всеукраїнській виставці-конкурсі «Інноватика в освіті України».

    Учні школи люблять спорт, тому щороку йдуть в числі кращих спортивних шкіл району, займаючи місця переможців.

    Вихованці школи-інтернату були переможцями і призерами районних змагань з кросу, легкої атлетики, баскетболу, волейболу, футболу, шахів, шашок, настільного тенісу, легкоатлетичного 4-х борства, тестових завдань «Старти надій». Переможці і призери районної спартакіади школярів. Від Звенигородського району виступали на обласних змаганнях з волейболу (хлопці і дівчата), з футболу (хлопці і дівчата), шашок, настільного тенісу, «Старти надій». Переможці обласних змагань з шашок, міні-футболу, переможці товариських ігор з польськими однолітками по футболу, переможці спортивних змагань в грі-випробуванні «Котигорошко», переможці спортивних змагань, присвячених Дню прикордонника.

    Беручи участь в I комплексних обласних змаганнях з різних видів спорту серед вихованців шкіл-інтернатів Черкаської області, кращі спортсмени школи вибороли 2-ге місце з настільного тенісу, 1-е місце з міні-футболу (хлопці), 2-е місце з міні-футболу (дівчата). В підсумку цих змагань школа посіла 2-е місце.

    І за межами Черкащини знають юних поетів школи. Літературна студія «Голос», керована вчителем Савченком А.О., має на своєму рахунку не одну сотню прекрасних поезій як керівника, так і її членів. Видрукувала свої поезії випускниця школи Невмита Анна, незабаром світ побачить збірочка віршів кращих з кращих юних поетів школи «Попрошу у сонця ласки». А учні школи Кацевич Ірина, Кононенко Євгеній мали честь видрукувати свої поезії у збірці « Україно моя».

    Це прекрасне дійство – творчі звіти літературної студії, бо там завжди переплітається поезія і музика, музика і поезія. Чудово проходять презентації творів юних поетів, на них учні школи мають можливість ближче познайомитись зі своїм однокласником, пізнати глибину і красу бачення учнем цього світу.

    Найкраща пора у юних художників школи – час пленерів. Багата, прекрасна наша шевченківська земля! Весною вона вражає цвітом вишневих і яблуневих садів, а восени – прекрасними краєвидами, зітканими з золотистих, багряних, зелених кольорів осінніх дерев, голубого неба. Тиша, спокій, чисте-пречисте повітря, ласкаве сонечко, теплинь – все це просто допомагає народжуватись картинам, якими милуються дорослі і діти. В кінці кожного семестру в школі проходять звітні персональні виставки юних художників школи, кращі з кращих мають честь презентувати свої роботи в Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка». Пишаємось своїми юними обдаруваннями, які здобули перемоги у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах, виставках

    Поглибити, розширити свої знання учні мають можливість у предметних гуртках:

    • гурток „Юний оформлювач”;
    • історико-краєзнавчий гурток;
    • клуб журналістики;
    • клуб „Всесвіт”;
    • гурток „Граматична веселочка”;
    • гурток „Література рідного краю” ;
    • гурток „Математичні резерви”;
    • гурток „Історія рідної школи”;
    • правовий клуб «Феміда»;
    • Краєзнавчий гурток «Стежина»;
    • «Література рідного краю»;
    • «Екологічний патруль»;
    • Кінолекторій «Від суботи до суботи»;
    • «Книжчина лікарня».

    Помічником адміністрації школи є шкільний парламент, адже його хвилює:

    • і навчання учнів школи, їх поведінка;
    • і побутові умови проживання;
    • і цікавий, змістовний відпочинок дітей;
    • і участь в акції «Молодь обирає здоров’я»;
    • і захист прав та інтересів членів учнівської організації;
    • і орієнтовний вибір майбутньої професії;
    • і розвиток лідерських якостей, які обов’язково стануть в пригоді в майбутньому самостійному житті;
    • і цікава, змістовна шефська діяльність з молодшими школярами в «Барвінковій країні».

    Мабуть, і шкільного парламенту є часточка праці в тому, що в школі зникла проблема великих перерв між уроками (на них діти дійсно відпочивають), проблема охайності, належного санітарно-гігієнічного стану у всіх приміщеннях (у нас чисто, бо ніхто не насмічує), збереження шкільного майна (у нас і меблі, і приміщення неначе нові, бо їх бережуть діти і дорослі).

    Люблять вихованці школи подорожувати, вивчати рідний край. Щороку красивим комфортабельним автобусом їздять до Києва, знайомляться з історичними місцями Канева, Чигирина, Кам’янки, Умані, Черкас, Корсуня, ідуть в походи по історичних місцях Звенигородщини.

    Навчаються учні в світлих, добре обладнаних навчальних кабінетах. У школі скрізь багато квітів. Проживають у затишних, зі смаком впорядкованих спаленьках на 2-3 особи, мають бібліотеку, читальний зал, ігрову кімнату, актову залу,спортзал, свій стадіон, ігровий майданчик.

    Із року в рік збагачуються центри виховної роботи: кімната народознавства, зал історії школи, профорієнтаційна кімната.

    Для учнів та педагогів школи є комп’ютерний клас, мультимедійний процесор, відеокамери, цифрові фотоапарати, телевізори, музичні центри, магнітофони, 11 фортепіано, 14 бандур, 17 баянів, духовий оркестр, інструменти для ВІА, музична клавішна стереосистема CASIO і багато інших музичних інструментів.

    По закінченні школи випускники стають студентами престижних вузів і там гідно представляють свою школу.

    Школа пишається випускником школи (1964р.) Патикою В.П., академіком української академії аграрних наук, доктором біологічних наук, професором, лауреатом премії Національної академії наук України ім. Д.К.Заболотного (2005р.), Державної премії України в галузі науки і техніки (2005р.). А Володимир Пилипович і зараз надає школі посильну допомогу (то продукти харчування, то автомобіль «Газель», встановлена щорічна премія Патики 5 кращим учням школи).

    Педколектив школи багато років співпрацює згідно укладених угод з Львівським національним університетом імені Івана Франка, Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Уманським обласним державним музичним училищем імені П.Д.Демуцького, Богуславським гуманітарним коледжем імені Нечуя-Левицького, лабораторією сільської школи Інституту педагогіки АПН України.

    Найбільше багатство школи – її друзі.

    Роками випробувана щира дружба з міжнародним благодійним фондом «Мистецтво без кордонів» (Почесний президент Тарасюк Н.Є.), який допомагає школі не тільки продуктами харчування і музичними інструментами, а й в організації відпочинку учнів школи за кордоном. Тому лише в останні кілька років наші діти відпочивали в Чехії, Греції, Польщі.

    Ми завжди вдячні працівникам Управління Національного банку України в Черкаській області (начальник Забудський С.А.) за підтримку, ректору Львівського національного університету імені Івана Франка (ректор Вакарчук І.О.) за вчасно підставлене плече, ректорату Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького (ректор Кузьмінський А.І.), ректорату Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини (в. о. ректора Побірченко Н.С.) за співпрацю у науково-методичній роботі.

    В 2011 році школа входить у своє друге півстоліття. На початку жовтня 2011 року їй 50 років. На півстолітній ювілей з’їдуться її сивочолі і юні випускники, друзі з усієї України, з Німеччини, Швеції, Польщі, Греції, Англії, які в той чи інший період шкільного життя підтримували педколектив і учнів, допомагали матеріально і морально. То буде незвичайне, прекрасне свято – зустріч різних поколінь у стінах невпізнанної, капітально відремонтованої школи, яка усміхається своїми світлими вікнами, різнобарв’ям квітів, чудовим садом, посадженими учнями школи, усім, хто заходить на її територію, у світлі затишні шкільні приміщення.

    Щасти тобі, школо і в прийдешні 50 років!

    Л.Д. Терещенко, директор школи,
    Заслужений працівник освіти України,
    відмінник освіти України,
    лауреат премії ім. Народного учителя О. А. Захаренка.

     

© 2010 «Міжнародний благодійний
фонд імені Ярослава Мудрого »
Разработка сайта -
Activemedia
играть онлайн гта5 игра спанч боб губка квадратные штаны виагра купить онлайн онлайн игра копатель 2